top of page

Veronika Jurečková (Mališová)

 

- vzdělávání v oblasti   výtvarného umění a umění obecně

- kulturní management

- projektový management

EDUCATION AND ART

 

​Curriculum vitae

Mgr. Veronika Jurečková, roz. Mališová, 1978

 

Po gymnáziu Jana Nerudy v Praze vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Při olomouckém P-centru  byla pět let kurátorkou galerie U Mloka. Připravila zde několik desítek výstav českých i zahraničních umělců a k nim několik výstavních katalogů a vzdělávacích programů pro školy. Společně s Martinem Oklešťkem a později i Lenkou Krausovou (Procházkovou) a dalšími  uspořádala několik ročníků měsíce autorských čtení  - Festivalů básníků.  V P-centru připravila svůj první větší vzdělávací projekt Tvoříme spolu - vzdělávací cyklus pro muzejní pedagogy a učitele základních a speciálních škol, jehož cílem bylo podpořit spolupráci muzeí a škol.


Externě přispívala texty do Moravského dne, posléze Mladé fronty Dnes a Českého rozhlasu 3 Vltava.

 

Po krátkém působení v Muzeu umění Olomouc jako asistentka zástupce ředitele pracovala na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého jako koordinátorka, manažerka a lektorka vzdělávacích projektů. Nyní je výkonnou ředitelkou v organizaci P-centrum, spolek.

 

​Zahraniční zkušenosti

11/2012 měsíční studijní pobyt na College of the Arts, Valdosta State University, USA
10/ 2005 EuroMed Youth Awards v Káhiře, prezentace projektu Dependency and Freedom realizovaného v programu EuroMed.
 09/2005 – 14denní stáž v Museumdienst Köln, Německo s podporou programu Leonardo da Vinci. Stáž v organizaci zajišťující vzdělávací programy pro 8 městských muzeí a galerií.

25. - 29. srpen 2004 aktivní účastník workshopu RAM6 (Re-approaching New Media) s názvem "Social Interaction & Collective Intelligence" pořádáno: Jutempus interdisciplinary art programm, Contemporary Art Centre, Vilnius, Litva.

06/2004 – týdenní seminář mezinárodních vztahů Breaking Stereotypes, Istanbul, organizováno Salto Euromed Resource Centre.

To play, press and hold the enter key. To stop, release the enter key.

press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
press to zoom
bottom of page