top of page

Veronika Jurečková (Mališová)

 

- vzdělávání v oblasti   výtvarného umění a umění obecně

- kulturní management

- projektový management

EDUCATION AND ART

 

​Curriculum vitae

Mgr. Veronika Jurečková, roz. Mališová, 1978

 

Po gymnáziu Jana Nerudy v Praze vystudovala dějiny umění na Filozofické fakultě Univerzity Palackého v Olomouci.

Při olomouckém P-centru  byla pět let kurátorkou galerie U Mloka. Připravila zde několik desítek výstav českých i zahraničních umělců a k nim několik výstavních katalogů a vzdělávacích programů pro školy. Společně s Martinem Oklešťkem a později i Lenkou Krausovou (Procházkovou) a dalšími  uspořádala několik ročníků měsíce autorských čtení  - Festivalů básníků.  V P-centru připravila svůj první větší vzdělávací projekt Tvoříme spolu - vzdělávací cyklus pro muzejní pedagogy a učitele základních a speciálních škol, jehož cílem bylo podpořit spolupráci muzeí a škol.


Externě přispívala texty do Moravského dne, posléze Mladé fronty Dnes a Českého rozhlasu 3 Vltava.

 

Po krátkém působení v Muzeu umění Olomouc jako asistentka zástupce ředitele pracovala na Katedře výtvarné výchovy Pedagogické fakulty Univerzity Palackého jako koordinátorka, manažerka a lektorka vzdělávacích projektů. Nyní je výkonnou ředitelkou v organizaci P-centrum, spolek.

 

​Zahraniční zkušenosti

11/2012 měsíční studijní pobyt na College of the Arts, Valdosta State University, USA
10/ 2005 EuroMed Youth Awards v Káhiře, prezentace projektu Dependency and Freedom realizovaného v programu EuroMed.
 09/2005 – 14denní stáž v Museumdienst Köln, Německo s podporou programu Leonardo da Vinci. Stáž v organizaci zajišťující vzdělávací programy pro 8 městských muzeí a galerií.

25. - 29. srpen 2004 aktivní účastník workshopu RAM6 (Re-approaching New Media) s názvem "Social Interaction & Collective Intelligence" pořádáno: Jutempus interdisciplinary art programm, Contemporary Art Centre, Vilnius, Litva.

06/2004 – týdenní seminář mezinárodních vztahů Breaking Stereotypes, Istanbul, organizováno Salto Euromed Resource Centre.

bottom of page