Interpretační přístupy v praxi

8 hodin výuky
​Lektorka: Mgr. Veronika Jurečková
Informace o akreditaci kurzů u MŠMT a šablonách
Vhodné pro šablony: ANO
Cena: prezenční: 1 800,- Kč
Slevy: při účasti více osob z jedné instituce sleva 100,- Kč /účastník
členové INSEA sleva 100,- Kč

Zveme vás namísto do učebny do prostor muzea – Muzea moderního umění nebo Arcidiecézního muzea v Olomouci.
Předmětem semináře a následné dílny bude opět interpretace, posuzování a hodnocení umění a uměleckých děl minulosti. Půjdeme ale v kritické vizuální analýze (anglicky art criticism) více dohloubky a procvičíte si dovednosti pracovat s několika originálními uměleckými díly přímo v muzeu. Budeme se věnovat i sochařství a trojrozměrným dílům.

Termín:
pá 27. 9. 2024 v 9:00 –16:00 prezenčně v Olomouci, Sraz účastníků kurzu v naší tradiční učebně na Blahoslavově 1 v Olomouci. Po úvodní hodině se přesuneme do Muzea moderního umění.
pá 13. 12. 2024 v 9:00 – 16:00 prezenčně v Olomouci, Sraz účastníků kurzu v naší tradiční učebně na Blahoslavově 1 v Olomouci.  Po úvodní hodině se přesuneme do Arcidiecézního muzea.

​O čem kurz je?

Předmětem tohoto druhého semináře a následné dílny bude opět interpretace, posuzování a hodnocení umění a uměleckých děl minulosti. Půjdeme ale v kritické vizuální analýze (anglicky art criticism) více dohloubky a procvičíte si dovednosti pracovat s několika interpretačními modely ve výuce. Téma navazuje na předchozí seminář "Porozumění výtvarnému uměleckému dílu – základy kritické interpretace", nicméně absolvování předchozího semináře není nutné.  Cílem je, abyste po skončení semináře dokázali ve svých školách připravit výukovou hodinu s užitím kritické interpretace. Navazující seminář jsme akreditovali na základě poptávky učitelů, kteří si chtějí dovednosti dále prohlubovat. Každý kurz je trochu jíný - díla v Muzeu moderního umení i v Arcidiecézním muzeu předkládají jiné  výzvy.

Co vás čeká?

V našich kurzech nehovoří pouze lektor. Připravte se na to, že budete sami tvořit, vymýšlet, diskutovat. Vezměte si proto pohodlné oblečení a třeba oblíbený koflík na kafe. Zkuste odklonit pracovní telefony a připravte se na inspirativní den, který bude jen pro vás. Můžete si s sebou přinést obrázek díla, které vám vrtá hlavou (stačí odkaz na web).

Pro koho je kurz vhodný?

  • učitelé 1. stupně ZŠ,

  • učitelé 2. stupně ZŠ (aprob. výtvarná výchova, dějepis, český jazyk a literatura),

  • učitelé gymnázií, SOŠ a SOU, ZUŠ a SUŠ, učitelé VOŠ

  • lektoři – muzejní pedagogové,

  • max 10 účastníků.

Přihláška na kurz: